Daň v Nemecku

Nemecko je najväčšou európskou ekonomikou, je to ťahúň celej Eurozóny.

Nemecko otvorilo svoj pracovný trh pre Slovákov až v máji roku 2011. Napriek geografickej blízkosti do Nemecka sa nevydalo príliš veľa pracovníkov. Na rozdiel od populárnejšej Veľkej Británie, v Nemecku stále existuje výrazný jazykový problém.

V nemeckom daňovom systéme nájdete množstvo progresívnych prvkov. To znamená, že ľudia zarábajúci viac, sú zdaňovaní vyššími sadzbami. Nemecký daňový systém je však komplikovaný. Do výraznej miery pri zdaňovaní záleží na rodinnom stave. Najviac platia slobodní ľudia, najmenej manželské páry s deťmi. Najvyššia daňová sadzba je v Nemecku 52%.

Nemci platia množstvo odvodov. Odvody na sociálne zabezpečenie nie sú ničím výnimočným. Nemci však platia aj tzv. solidárny odvod, vo výške cca 5%, ktorý má pomáhať ekonomicky vyrovnať západné a východné Nemecko.

Viac informácií o nemeckom daňovom systéme nájdete na stránke.

Čo by vás mohlo zaujímať:

Zaujíma vás: dane v nemecku, dane nemecko, odvody v nemecku, dan v nemecku, danove triedy v nemecku,

Komentáre - Pridať vlastný komentár »

1 komentár pri “Daň v Nemecku

  1. Dobrý deň, chcela by som sa len spýtať, či mi niekto nevie vysvetliť tie daňové triedy v Nemecku. S priateľom sme začali pred nedávnom pracovať v Nemecku, kde nemám zakúpený vlastný byt. Bývame v byte, ktorý Slovákom prideľuje šéf danej firmy. Viem, že po príchode do Nemecka sme boli automaticky zaradení do šiestej daňovej triedy, kde sú vraj najvyššie dane. Preradenie do inej daňovej triedy má na starosti šéf, pokiaľ viem. Ale mňa by zaujímalo, aké sú dane v tej šiestej daňovej skupine. Koľko peňazí budem platiť teraz? Viem, že sa mi istá časť z tých peňazí vráti. Ale koľko sa mi vráti? Pracujeme tu už druhý mesiac. Za pomoc vopred ďakujem

Pridaj komentár

Vrátiť sa na začiatok článku | na začiatok komentárov.

Autor odpovede nepreberá zodpovednosť za správnosť a komplexnosť odpovede, keďže jeho informácie o probléme sú obmedzené formuláciou otázky.