7 Rád ako si ochrániť majetok

Viete ako si ochrániť majetok? bez dobrého poistenia riskujete celý majetok a aj úspory.

Poistenie majetku nie je na Slovensku ešte stále samozrejmosť. Ľudia sa spravidla “zobudia”, až keď im prírodné živly zoberú všetko, čo si budovali celý život. Alebo keď spôsobia niekomu škodu a musia ju dlhé roky splácať. To všetko sa nemusí stať, ak má človek dobrú zostavu neživotného poistenia. V tomto článku vám poradíme, ako uvažovať nad poistením majetku a zodpovednosti za škodu tak, aby vás skutočne chránilo.

7 rád ako si ochrániť majetok

1. oslovte finančného sprostredkovateľa :

Majetok môžete za rovnaké peniaze poistiť výborne alebo úplne zle. Pomôže Vám jedine kvalitný odborník na financie, ktorý sa vyzná. Ak ešte nemáte osvedčeného, stretnite s viacerými a porovnajte, aké riešenie Vám navrhli.

2. Urobte revíziu zmlúv :

Staré zmluvy môžu nedostatočne chrániť Váš majetok, prípadne máte poistenie domácnosti nastavené príliš vysoko ( a vy platíte zbytočne veľa). Revíziu dokáže urobiť len skúsený finančný sprostredkovateľ, ktorý vie čo je dôležité a ako sa pohybujú ceny poistenia.

3. Zvážte chýbajúce poistenia :

Bežná rodina by mala mať byt či dom chránený poistením nehnuteľnosti aj domácnosti (vrátane poistenia zodpovednosti za deti a domáce zviera) a najdrahšie auto kvalitnou povinnou a havarijnou poistnou zmluvou vrátane GAP. Dajte si vypočítať poistnú ochranu od profesionála a rozhodnite sa.

4. Poistenie pre poisťovňu alebo pre mňa :

Chránia vaše poistné zmluvy viac poisťovňu alebo vás samotných? Odborník na financie rýchlo zistí stav a poradí vám, čo s tým.

5. Odložte si bločky :

Vždy sa oplatí mať odložené bločky a faktúry na od hodnotných vecí v domácnosti. Zjednoduší to likvidáciu poistnej udalosti.

6. Nezabudnite na zmeny :

Keď skolaudujete dom, nezabudnite aktualizovať poistenie nehnuteľnosti. Poisťovňa vám totiž nemusí vyplatiť ani cent, ak sa škoda stala na rodinnom dome, ale vy máte ešte stále poistenú rozostavanú stavbu.

7. Pomoc pri likvidácií udalosti je nutnosť :

Ak sa Vám stane škoda, zákaznícka linka poisťovne s odkazovačom vám reálne nepomôže. Podstatné je mať “na linke” Finančného sprostredkovateľa, ktorý Vám poradí, ako postupovať a pomôže vám získať od poisťovne náhradu škody čím skôr.

Čo by vás mohlo zaujímať: