Aké plagáty budú v móde v roku 2021?

Aké plagáty budú v móde v roku 2021?

Plagát je veľmi efektívne a finančne nenáročné reklamné médium s obrovským potenciálom. Využite ho pri propagovaní svojej značky, nových produktov alebo iných pripravovaných akciách naplno aj v roku 2021.

Viete, aké trendy budú hýbať svetom? Prešli sme za vás niekoľko významných grafických portálov a spravili stručné zhrnutie. Pozrite sa s nami na tie najzaujímavejšie tipy na dizajny plagátov a nechajte sa inšpirovať!

Nádych prírodných motívov

Rok 2020 sme skoro všetci prežili najmä uzatvorení doma, príroda nám chýbala. Práve preto môžeme predpokladať, že grafické prvky lístkov, kvetín a ďalších prírodných motívov a rovnako aj zemité odtiene na plagátoch určite potešia naše zmysly.

Fascinácia prírodou sa netýka len oblastí zameraných na životné prostredie. Tento trend v nás evokuje vyrovnanosť, pokoj, rast, nádej a obnovu – a toto budeme v roku 2021 potrebovať všetci ako soľ, tak prečo to nepretaviť aj do dizajnov firemných plagátov pri vašom podnikaní?

Zrnité textúry, gradienty a miešanie neobvyklých farieb

A všetko pekne naraz! Farebné prechody sú populárne už niekoľko rokov a v roku 2021 bude horúcim trendom ich využívať v inovatívnej podobe. Pohrajte sa s filtrami a zrnitými textúrami, dosiahnite ilúziu zmazania prechodov, rozmazaných efektov a vytvorte na plagáte nezameniteľnú náladu.

Vďaka takýmto gradientom bez problémov vynikne vkusne zvolená typografia alebo fotografie či ilustrácie. Výberom farieb dokážete veľmi ovplyvniť celkový dojem, aký plagát vyvolá u príjemcov.

Prenikanie tradičných techník maľby do digitálneho sveta

Skúste sa pri návrhu ďalšieho plagátu vyhrať s textúrami pripomínajúcimi ťahy štetca s akrylovou farbou, vytvorte fascinujúci podklad v štýle abstraktného impresionizmu a vneste do dizajnu hĺbku, ktorá prirodzene vyvolá v divákoch záujem, aby sa na chvíľku zastavili a lepšie sa na plagát pozreli.

Presne takým spôsobom, ako keď ich obraz v galérii donúti poriadne preskúmať dielo z každého uhla.

Vďaka štruktúre a zdanlivým povrchovým zmenám sa tento trend výborne uplatní pri odvetviach odkazujúcich na eleganciu a výnimočný štýl.

Využívanie geometrických tvarov a vzorov

Geometrické prvky vám umožnia prirodzeným spôsobom nastoliť v dizajne poriadok. Vďaka nim môžete na plagátoch jednoducho a prehľadne vizualizovať zložitejšie dáta.

Pretože geometrické tvary sú presné a jasne definované, vytvárajú pôsobivý kontrast s tlmenými farebnými paletami, ktoré sa v roku 2021 takisto dostávajú na výslnie.

Geometrické tvary môžete používať aj v jednoduchých ilustráciách a ikonkách ako silný nástroj vizuálnej komunikácie, alebo nimi doplniť plagát na dodanie ďalšieho rozmeru a hĺbky.

Plagáty môžete použiť na efektívnu propagáciu vašej značky na rôznych miestach: v prostriedkoch hromadnej dopravy, na stenách, informačných stĺpoch, dverách, v konferenčných miestnostiach, vestibuloch a kdekoľvek, kde sa zhromažďujú ľudia, ktorí by sa o vás inak možno ani nedozvedeli. Vytlačte ich u profesionálov v Justprint.sk!

Čo by vás mohlo zaujímať: