Čo je to Bitcoin a ako sa s ním dá obchodovať cez online platformy

Bitcoin je prvá decentralizovaná digitálna mena, ktorá funguje bez manipulácie a zásahu zo strany vlád a  centrálnych bánk jednotlivých krajín.

Kvôli tomu sa stáva častým terčom kritiky práve od vládnych organizácii a bankového sektoru nakoľko ju tieto strany považujú za riziko a ohrozenie, nakoľko sú považované za alternatívy bankového systému.

Každá platba uskutočnená prostredníctvom kryptomien prebieha cez nezávislé osoby, ktoré vládne orgány nemôžu odsledovať. Taktiež nevedia, kto za bitcoiny nakúpil a kto vlastní dané jednotky bitcoinov.

Cena bitcoinu a ďalších kryptomien sa mení každý deň, pričom závisí predovšetkým od dopytu a ponuky.

Ako vznikol Bitcoin

Tvorca Bitcoinu, ktorý vystupuje pod prezývkou Satoshi Nakamoto určil, že celkové množstvo bitcoinov bude maximálne 21 miliónov kusov.

Celkové množstvo je teda limitované, čo je pravý opak tradičných mien ako je euro, ktorého objem sa v priebehu času neustále zvyšuje a kvôli tomu sa znehodnocuje v rámci inflácie.

Jednotlivé kryptomeny vznikajú pomocou komplikovaných softvérových schém, ktoré ťažia nadšenci. O tom však píšu podrobnejšie iné články.

Obchodovanie s cieľom nákupu a následného predaja

Ceny kryptomien sa neustále zvyšujú a klesajú kvôli rôznym faktorom. Na tomto profitujú obchodníci, resp. traderi, ktorí zarábajú na dennodenných výkyvoch cien. Na internete nájdete veľa platforiem ,ktoré ponúkajú jednoduché obchodovanie so všetkými kryptomenami.

Na týchto platformách je možné okrem obchodovania taktiež kontaktovať iných obchodníkov, sledovať ich obchody a kopírovať od seba navzájom, poprípade automaticky.

V praxi to funguje tak, že si na platforme nájdete obchodníka, ktorý má príjem z výkyvov cien kryptomien. Následne zvolíte sumu, ktorú chcete investovať do danej kryptomeny a necháte systém, aby vykonal daný nákup, alebo predaj v rovnakom čase ako on.

Pre začiatočníkov je dostupný i demo účet

S pomocou automatického kopírovania sa následne dá zarábať na výkyvoch ceny, pričom nemusíte sledovať trhy a vykonávať vlastné analýzy budúceho vývoja. Na jednotlivých platformách máte tisíce aktívnych obchodníkov, takže na výber tu je.

Na platformách býva taktiež dostupný demo účet, ktorý umožňuje vyskúšať si obchod zadarmo, bez akéhokoľvek rizika.

Čo by vás mohlo zaujímať: