Viete o nadštandartnej zdravotnej starostlivosti?

Porovnajte produkty a služby 3 poisťovní ako Dôvera, Union a Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Každý má možnosť výberu a preto sme pre Vás zhrnuli pár informácií na porovnanie.

Príspevky a vakcíny

Poistencom vo veku od 16 rokov je možné prispievať na nákup kombinovanej vakcíny proti hepatitíde A a B vo výške 50 % z ceny všetkých troch vakcín. Sumu je možné preplatiť na základe predložených dokladov.

Má : Union, VšZP, Dôvera

Všetkým poistencom hradia v plnej výške vakcíny proti chrípke v období od septembra do konca februára. Viac informácií by Vám mal poskytnúť Váš všeobecný lekár.

Má : Union, VšZP, Dôvera

Poistencom vo veku od 2 rokov, ktorí neboli povinne zaočkovaní proti pneumokokom, hradia v plnej výške vakcínu, ktorá môže ochrániť pred 23 sérotypmi pneumokoka. Viac informácií by Vám mal poskytnúť Váš všeobecný lekár.

Má : Union, Dôvera (líši sa percentami preplatenia) Nemá : VšZP 

Vakcíny proti kliešťovej encefalitíde je možné zakúpiť v lekárni na základe lekárskeho predpisu od všeobecného lekára. Poistenec musí absolvovať kompletnú očkovaciu schému – zaočkovanie všetkými troma dávkami vakcíny. Poistencovi preplatia i poslednú tretiu dávku. Od 1. roka platí.

Má : Union, Dôvera Nemá : VšZP 

Rakovina krčka maternice od 1. Januára 2015 je možné čerpať len v rámci výhody pre deti do dovŕšenia 18. roku veku, ich mamičky a oteckov. Nárok na vrátenie doplatku za lieky na predpis/ v tomto prípade očkovaciu vakcínu/ majú iba poistenky spĺňajúce indikačné obmedzenie, t.j. očkovanie absolvujú v 13. roku života. (12 rokov + 364 dní )

Má : Union, Dôvera (líši sa percentami preplatenia) Nemá : VšZP 

Služby zvyšujúce úroveň komfortu poistenca

Od 1. januára 2015 iba jedna poisťovňa prepláca doplatky za lieky na predpis pre deti do 18. roku veku a obom ich rodičom až do výšky 100 EUR. Bonus 100 + 100 + 100 za lieky na predpis.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP 

Nadštandartné izby v nemocniciach pre poistencov. Hlavne označené ako Svet Zdravia na strednom a východnom Slovensku.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP 

Bezpečné lieky – online informácie o nežiadúcich kombináciách liekov a kombináciách liekov s potravinami. Prístup k bezpečnej liečbe, menšie riziko duplicitne predpísaných liekov, priebežné informácie o svojom zdraví, užívaných liekoch, možnosť ušetriť na liekoch.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP 

Poistenie novorodenca v pohodlí domova. Prihlásenie bábätka na zdravotné poistenie už nie je potrebné chodiť do danej pobočky Vášho bydliska. Odborník môže prísť za poistencom, stači si to telefonicky dohodnúť miesto a termín návštevy.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP 

Elektronická pobočka umožnuje vidieť prehľad poskytnutej zdravotnej starostlivosti, získať službu Bezpečné lieky, vidieť naposledy užívané antibiotiká, aktivovať SMS pripomienku preventívnej prehliadky, oznámiť zmenu osobných údajov online., vidieť platby zdravotných odvodov. požiadať o splátkový kalendár na dlžné poistné alebo o vrátenie preplatku na poistnom, využiť predvyplnené tlačivá, požiadať o prednostné mamografické vyšetrenie.

Má : Union, VšZP, Dôvera

Poradňa pre mamičky ohľadom starostlivosti o dieťa odpovie odborník – pediater.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP 

Mobilná aplikácia – zdravotná karta, preukaz poistenca, otváracie hodiny pohotovosti, lekární a iné užitočné funkcie a informácie v mobile môžu v dôležitých okamihoch pomôcť zachrániť aj váš život.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP

Lekár v cudzom meste je to zabezpečenie lekárskej starostlivosti pre poistencov, ktorí sa zdržiavajú krátkodobo alebo prechodne mimo mesta svojho trvalého pobytu. Služba je určená poistencom od 18 rokov, ktorí počas svojho krátkodobého alebo prechodného pobytu v mestách Bratislava, Nitra, Košice potrebujú kvôli náhlej zmene zdravotného stavu vyhľadať zdravotnú starostlivosť.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP

Produkty a služby na podporu prevencie

Mamografia do 10 dní – vyšetrenie prsníkov vo vybraných mamografických zariadeniach na celom Slovensku. Vyšetrenie je zvyčajne do 10 dní. Na vyšetrenie je potrebné odporúčanie gynekológa.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP

Program Zdravé Srdce je vyšetrenie na včasné odhalenie srdcovocievnych ochorení v rámci preventívnej prehliadky u vybratých všeobecných lekárov. Pre poistencov vo veku od 30 do 60 rokov veku poskytujú vybraní všeobecní lekári pre dospelých program Zdravé Srdce ako súčasť bežnej preventívnej prehliadky.

Má : Dôvera, Union Nemá : VšZP

Príspevok na liek proti fajčeniu vo výške 33,19 EUR. Pre poistencov vo veku od 30 do 60 rokov, ktorí absolvujú program Zdravé Srdce.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP

Baby brožúra, ktorá obsahuje rady pre mamičky, detský očkovací kalendár a ďalšie užitočné informácie.

Má : Dôvera, Union Nemá : VšZP

Vyšetrenie kvapky krvi. Je to vyšetrenie známe ako CRP lekárom pediatrom to prepláca nad rámec pravidelných mesačných platieb. Vyšetrenie pomáha lekárovi odhaliť, či ochorenie spôsobili baktérie alebo vírusy, na základe čoho lekár môže nasadiť vhodnú liečbu

Má : Dôvera, Union Nemá : VšZP

Výhody a ďalšie výhody pre poistencov

Baby Kufrík pre svoje novonarodené dieťaťko dostane každá mamička. Obsahuje množstvo milých maličkostí, ktoré sa dajú využiť pri starostlivosti o Vaše bábätko.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP

Vitamíny pre darcov krvi. Každý poistenec, ktorý bezplatne daruje krv dostane za každý odber vitamínový doplnok. Vitamíny odovzdá v ktorejkoľvek pobočke po predložení potvrdenia.

Má : Dôvera, Union Nemá : VšZP

Zľava do kúpeľov Piešťany a Smrdáky pre darcov krvi až do výšky 25%. Zamerané na reumatické ochorenia.

Má : Dôvera Nemá : Union, VšZP

Čo by vás mohlo zaujímať: