Viete ako sa poistiť pred cestou do zahraničia?

Príjemný výlet či cesta do zahraničia sa môže nečakane zmeniť na malú katastrofu. Pobyt v zahraničnej nemocnici nám okrem odhalenie biedneho stavu slovenského zdravotníctva môže spraviť veľmi nepríjemnú finančnú situáciu na niekoľko rokov dopredu. Mnohí ľudia sa vrátili zo zahraničia po pobyte v nemocnici s desiatkami tisíc eur dlžôb. A pritom je tomu možné tak jednoducho predísť.

Pri cestovaní do zahraničia nehrozia iba klasické úrazy ako zlomenie nohy ruky či rôzne žalúdočné ťažkosti. Všetky tieto veci môžu byť zvládnuté aj v najdrahšej nemocnici na svete za relatívne malé náklade. Čo však sotva niekto dokáže zaplatiť z mesačného platu sú ťažké úrazy, ktoré vyžadujú náročnú starostlivosť, chirurgiu a podobne.

Z finančného hľadiska je veľmi nepríjemné aj úmrtie. To síce nevyžaduje veľké náklady na liečenie, problém je však v prevoze tele. Tu sa náklady šplhajú do astronomických čísel najmä v prípade, že k úmrtiu došlo na inom kontinente, vo vzdialenej krajine, odkiaľ je nutný náročný letecký presun.

Poistenie do zahraničia za spôsobené škody

Nepríjemne vysoký účet za pobyt v zahraničí si môžete priniesť aj bez toho, aby ste ležali mesiac v miestnej peknej nemocnici.
Pri pobyte v zahraničí môžete svojou činnosťou spôsobiť škodu – a to majetkovú alebo na zdraví ďalších osôb.

Voči všetkým týmto nepríjemnostiam je možné sa veľmi jednoducho poistiť. Dnes je všetko možné spraviť pohodlne cez internet v priebehu niekoľkých minút.
Poistenie liečebných nákladov do zahraničia vám môže ušetriť desaťtisíce eur. Poistenie zodpovednosti za škody a zodpovednosti na zdraví takisto dokáže ušetriť sumy, ktoré by ste inak museli splácať niekoľko rokov. Poistenie do zahraničia a poistenie na dovolenku je ten istý produkt. Poisťovne ich zvyčajne predávajú v balíčkoch. Okrem spomenutých poistení obsahujú aj poistenie voči odcudzeniu batožiny a postenie voči omeškaniu batožiny.

Čo by vás mohlo zaujímať: