Poisťovne poskytujúce cestovné poistenie

refinancovanie

Dovolenka pri mori alebo v horách, cesta po Európe a spoznávanie nových miest či zážitková dovolenka okolo sveta, to všetko sú skvelé veci, pri ktorých si človek oddýchne. Ale nemusia vždy ísť podľa plánu. Môžu Vám ukradnúť alebo stratiť batožinu, budete musieť možno stornovať niektoré poplatky, možno sa budete musieť aj predčasne vrátiť a budete mať výdaje, ktoré ste predtým neplánovali.

No nielen dovolenkujúci turisti, ale napríklad aj obchodní cestujúci sú v ohrození. Riešením je cestovné poistenie. Poisťovne poskytujúce cestovné poistenie sú aj na Slovensku a je ich naozaj dosť veľký počet. Rôzne produkty, služby a balíčky majú nakombinované tak, aby boli každého. Lenže, ako sa v nich detailne vyznať? Pomôžeme Vám.

Allian a Axa

Poisťovňa Allianz poskytuje cestovné poistenie pre všetky krajiny ako aj rôzne druhy pripoistenia k bežnému cestovnému poisteniu. Dokonca už existuje aj Allianz online poistenie na cestu, kde si môžete prehľadne na ich webovej stránke nakonfigurovať, čo všetok chcete poistiť a čo naopak nie. Toto poistenie umožňuje jednoduché, rýchle a bezpečné uzatvorenie poistenia na súkromnú alebo služobnú cestu cez internet a navyše aj so zľavou za takýto spôsob. Jednoznačnou zárukou pre Vás je, že ste pod ochranou najväčšej poisťovne na Slovensku. Cestovné poistenie má vo svojej ponuke aj Axa. Máte na výber až 3 varianty cestovného poistenia s možnosťou neobmedzeného krytia, čo je veľmi výhodné. Asistenčná služba poisťovne je Vám k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni, môžete si zvoliť požadované krytie a dĺžku poistenia a deťom do 15 rokov ponúka zvýhodnenú sadzbu. Výhodou je tiež komunikácia s operátorom v prípade potreby po Slovensky alebo Česky a tiež zmluvné zdravotnícke zariadenia po celom svete. Je možné si tiež pripoistiť rizikové športy a vybavenie.

A čo tak od ČSOB alebo Generali?

Cestovné poistenie od ČSOB ponúka istotu na dovolenke či zahraničnej pracovnej ceste  Základné poistenie zahŕňa komplexné poistenie liečebných nákladov až do výšky 100.000 Eur na potrebné lekárske ošetrenie, tiež pobyt v nemocnici, nutné lieky predpísané lekárom, prepravu do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia a prepravu v prípade potreby na Slovensko. Je tiež možné si doobjednať pripoistenie napríklad pre prípad úrazu, zodpovednosti za škodu, poškodenia alebo krádeže batožiny vrátane špeciálneho pripoistenia. Cestovné poistenie od Generali môžete uzavrieť na rok alebo aj krátkodobo, je teda veľmi flexibilné. Taktiež ponúka táto poisťovňa aj poistenie extrémnych športov, lyžovačky či poistenie na hory. Krytie má pre celý svet, ponúka rôzne pripoistenia nielen v súvislosti s Vašou cestou, ale napríklad aj domácnosťou počas Vašej neprítomnosti. Každý cestovateľ si tu nájde cenovo výhodné a vhodné riešenie, ktoré mu aj za niekoľko Eur denne zabezpečí v prípade nutnosti všetky asistenčné služby a preplatenie potrebných nákladov či náhrad.

Poistenie od ING alebo Kooperativy

Pre prípad cestovania a úrazu ponúka ING poisťovňa zaujímavé úrazové poistenie, ktoré môžete dojednať napríklad aj online. Pre prípady, že budete v zahraničí a budete potrebovať ošetrenie u lekára či v nemocnici, nevyhnuté lieky alebo aj odborný lekársky zákrok, môžete sa spoľahnúť na vysoké krytie nákladov s tým spojených a tiež na potrebné asistenčné služby. Takéto poistenie je vhodné na cesty nielen v Európe, ale kdekoľvek inde a určite ho oceníte v momente, keď ho budete najviac potrebovať. Tiež sa dajú poistiť denné dávky počas doby liečenia. V Kooperative ponúkajú komplexné krátkodobé cestovné poistenie, celoročné poistenie liečebných nákladov a tuzemské cestovné poistenie. Na mieru si tak môže každý, bežný turista, priaznivec extrémnych športov ako aj obchodný reprezentant firmy, zvoliť ten variant poistenia, ktorý mu je najbližší. Poisťovňa ponúka toto poistenie v spolupráci s medzinárodnou organizáciou Assist-Card  tak získate pomoc kdekoľvek ste a kedykoľvek to budete potrebovať. Taktiež sa dajú doobjednať rôzne pripoistenia, ktoré nie sú v základnom balíku.

Cez internet alebo SMS?

Cestovné poistenie od mBank je jednou z veľmi užitočných služieb tejto internetovej banky. Poistenie platí na celom svete a môžete ho získať aktiváciou cez internet banking alebo cez telefón. Poistené sú liečebné náklady v zahraničí a asistenčné služby, smrť alebo trvalá invalidita následkom úrazu, batožina, osobné veci a čo je veľkou výhodou tak aj zodpovednosť za škodu. Poistené máte aj právnu pomoc a kaucie v prípade dopravnej nehody v zahraničí, takže toto poistenie určite môžu využiť aj tí, čo budú cestovať na služobnú cestu. Union je poisťovňa, ktorá tiež ponúka cestovné poistenie a to aj formou SMS. Poistenie Union cez SMS môžete použiť nielen pri ceste do zahraničia, ale aj v rámci Slovenska, u nás je najobľúbenejšie asi poistenie na hory. Podľa toho, čo potrebujete, si môžete vybrať poistenie liečebných nákladov v zahraničí a komplexné cestovné poistenie do zahraničia po celom svete alebo len poistenie do slovenských hôr a komplexné cestovné a horské poistenie na Slovensku. Za poistku zaplatíte buď stiahnutím kreditu z Vašej SMS alebo cez faktúru.

A na záver…

Či už sa chystáte do zahraničia pracovne alebo súkromne, cestovné poistenie môžete využiť aj od poisťovne Uniqa. Môžete si objednať buď individuálne poistenie na určitú dobu a určitú konkrétnu cestu do zahraničia, alebo trvalé poistenie na 365 dní v roku. Celoročné poistenie poskytuje možnosť absolvovať neobmedzený počet ciest do zahraničia s nepretržitým pobytom v zahraničí maximálne 45 dní, potom sa musíte vrátiť na Slovensko. Poistenie je pre jednotlivcov, celé rodiny aj pre vodičov z povolania, pre ktorých tiež platí lehota 45 dní. Až 4 možnosti uzavretia cestovného poistenia podľa Vašej potreby môžete využiť v prípade poistenia od poisťovne Wustenrot. Pritom si môžete vybrať 2 balíky, ktoré poskytujú buď poistenie liečebných nákladov, trvalé následky úrazom, predcestovnú asistenciu, lekársku asistenciu, alebo aj zodpovednosť za škodu a tiež batožinu. Poistník sa môže poistiť maximálne do veku 79 rokov, avšak ak cestujete s rodinou, cena bude ešte výhodnejšia. Môžete toto poistenie uzatvoriť ako krátkodobé ale aj ako celoročné.

Čo by vás mohlo zaujímať: