Viete ako si vybrať havarijné poistenie?

Havarijné poistenie je určené k ochrane vozidla pred škodami spôsobenými živlami alebo vzniknutými v dôsledku havárie, odcudzenia, vandalizmu alebo neoprávneného použitia vozidla. Ak budete mať uzatvorené havarijné poistenie, poisťovňa vám v uvedených prípadoch vyplatí náhradu škody, ktorú na vozidle utrpíte. Hoci havarijné poistenie nie je povinné, jeho uzavretie treba vždy zvážiť.

Pri dopravnej nehode slúži havarijné poistenie na krytie škôd na vlastnom automobile. V prípade zavinenia druhou osobou je škoda hradená z povinného ručenia vinníka, uplatnenie teda havarijné poistenie nájde pri dopravnej nehode spôsobenej vodičom havarijne poisteného automobilu.

Na Slovenku poskytujú havarijné poistenie tieto poisťovne:

Porovnanie havarijného poistenia:

Na niektorých stránkach havarijného poistenia porovnáte online ponuky poisťovní. Ak k havarijnému poisteniu uzavriete zároveň povinné ručenie alebo iné poistenie, získavate automaticky zľavu 5% za pripoistenie, čo Vám môže ušetriť aj niekoľko tisíc korún.

Online havarijné poistenie vybavíte jednoducho a rýchlo aj v pohodlí vášho domova a máte možnosť sa rozhodnúť pre poisťovňu, ktorá Vám poskytne najlepšiu cenu, alebo najlepšie poistné krytie.

Čo by vás mohlo zaujímať: