Choďte na lyžovačku s poistením

Zimná dovolenka je veľmi príjemná vec. Dokáže byť naozaj fajn, ak si užívate čerstvý sneh na lyžiach alebo máte radi snowboarding. Avšak prv, ako začnete baliť, premyslite si, čo sa stane, ak budete v problémoch. Čo ak sa zraníte, spadnete, ukradnú Vám napríklad fotoaparát alebo sa prihodí iná neočakávaná udalosť?

Preto, choďte na lyžovačku s poistením a to buď cestovným alebo špeciálnym určeným na športy. Veľakrát, najmä v zahraničí, totiž obyčajné cestovné poistenie stačiť nemusí a najlepšie spravíte, ak uzavriete špecificiké poistenie pri lyžovaní, ktoré lepšie a viac zohľadňuje túto skupinu športov, kam inak patrí napríklad aj snowboarding či zimná turistika. Poistenie lyžiarov je možné nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Ako to chodí v cudzine

Pripoistenie lyžovania sa veľmi hodí v zahraničí, kde ste v neznámom prostredí alebo ho obvyklé cestovné poistenie nezahŕňa. Takéto špeciálne poistenie okrem iného zahŕňa najmä poistenie liečebných nákladov úrazové poistenie, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu, ktorú zaviníte napríklad pri Vašom lyžovaní, poistenie stornovacích poplatkov, ktoré by ste zaplatili cestovnej kancelárii, ak cestu neuskutočníte a mnohé iné nadštandardné služby, ktoré určite oceníte. Návšteva lekára, nehoda, zásah horskej služby či nečakaná operácia môžu byť nepríjemné najmä v zahraničí a veľakrát aj poriadne drahé. Poistenie na zimné športy je preto určite na mieste. Napríklad poistenie lyžovania v Rakúsku Vám môže ušetriť náklady, ak spadnete na svahu, ochoriete či inak sa pri svojej ceste a dovolenke zraníte. Poistenie sa uzatvára pre každú osobu zvlášť a dôležitá je aj výška poistného krytia, ktorá sa môže pohybovať aj v niekoľkých desiatkách tisíc Eur. Za poistenie na pár dní pritom zaplatíte len 30 až 50 Eur pre celú rodinu, čo sa určite v porovnaní s nákladmi v zahraničí oplatí.

Aj doma sa poistite

Poistenie na lyžovačku na Slovensku môže ušetriť aj dosť peňazí ak sa pôjdete lyžovať do tuzemských lyžiarskych stredísk. Napríklad preplatenie nákladov na Horskú službu, pretože podľa zákona ste povinný za jej výjazd a služby platiť. Poisťovňa to však môže urobiť za Vás. Pre poistenie na zimné športy platia častokrát iné podmienky ako pre bežné cestovné poistenie. Kým bežné cestovné poistene nemusí kryť všetky športy, špecifické poistenie lyžiarov a športovcov áno. V rámci bežného poistenia máte napríklad kryté náklady, ktoré Vám vzniknú pri problémoch na vyznačených trasách a zjazdovkách, ale čo ak si budete chcieť vyskúšať jazdu na snežnom skútri aj niekde mimo? Takéto športy môžu pokryť práve rôzne balíčky poistenia, ktoré sú síce drahšie, ale za tú istotu to určite stojí. Poistenie lyžovania v Rakúsku alebo inde v zahraničí zahŕňa aj nadštandardné služby a poistenia. Môžete si poistiť napríklad batožinu pri preprave, ale v prípade nutnosti lekárskej služby napríklad aj služby súkromného lekára, nielen verejného zdravotníctva v krajine. Poistenie lyžiarov v týchto prípadoch môže znamenať napríklad aj preplatenie nákladov na lieky.

Taktiež toto poistenie kryje riziko v neobmedzenej výške vo všetkých prípadoch akútneho ochorenia a nevyhnutného liečenia, náklady na ošetrenie v zahraničí, niekoľkodňovú hospitalizácia, prípadne náklady na potrebný prevoz späť na Slovensko. Okrem toho, pamätajte nielen na poistenie pri lyžovaní Vás, čiže čo by sa mohlo stať Vám, ale aj na to, aby ste boli poistený, ak niečo spôsobíte Vy. Stačí malá nehoda, alebo niekedy napríklad aj pri samotnom lyžovaní chvíľková indispozícia a môžete niekoho zraniť alebo niečo poškodiť. Takéto poistenie zodpovednosti sa dá tiež individuálne v poisťovni dojednať a Vaša dovolenka sa tak nemusí vôbec stať nočnou morou. Poistenie lyžiarov pri športovaní môže byť vo viacerých balíčkoch, preto si vždy pozrite, čo konkrétne a do akej výšky toto poistenie kryje a v ktorých krajinách. Môžete si totiž dojednať zvlášť poistenie na lyžovačku na Slovensku, ktoré je aj cenovo výhodnejšie. Každopádne však bez istoty, že aj v prípade horších časov a nejakých problémov budete mať východisko von, sa na lyžovačku určite nevyberajte.

Čo by vás mohlo zaujímať: