Viete koľko stojí bežný úraz na dovolenke?

Snehu je množstvo a práve zasnežené hory lákajú mnohých lyžiarov a nadšencov zimných športov. A práve lyžovanie sa pokladá za jednu z najobľúbenejších disciplín počas každej zimnej dovolenky.

Lyžovačka s priateľmi

Tak ako aj po minulé roky, aj tento sme sa s partiou známych vybrali na spoločnú lyžovačku. Tentokrát sme zamierili do Talianska. Dolomity nás privítali čerstvou snehovou nádielkou, ktorá vytvorila ideálne podmienky na lyžovanie. Krásne dlhé zjazdovky, mäkký prašan, ktorý vŕzga pod lyžami, neuveriteľný výhľad na okolitú prírodu a slnkom zaliate bary priamo na svahu.

Vysnívaná dovolenka. Človek by si povedal, že už mu nič nechýba. Nanešťastie sa táto idylka skončila skôr, ako som si ju stihla vychutnať. Stačil jeden malý, bezvýznamný pád a už som neriešila, aké farby vetroviek sú ‘in’ túto sezónu.

Do mojej pozornosti sa dostali uniformy chlapov z horskej služby. Od tej chvíle sa ich pri mne vystriedalo viacero. Najprv policajt, ktorý zisťoval, či žijem, potom vlekár, ktorý ma zviezol na skútri a pán na lanovke, čo mi strážil lyže cestou do strediska. Priznám sa, že tento nečakaný výlet som si začala poriadne uvedomovať až na traumatologickej klinike. Až v čakárni mi začalo dochádzať, že tam nie som na návšteve.

Srdce sa mi rozbúchalo o trošku rýchlejšie. Veď lyžujem už celú večnosť a nikdy sa mi nič nestalo. Teda až doteraz. Nevedela som, čo ma čaká. Podišla ku mne sanitárka a brala ma do ambulancie. Čakal v nej na mňa usmiaty doktor. Lámanou angličtinou sa vypytoval, ako som spadla a aký pohyb kolena ma bolí. Bola som vystrašená. Nevedela som, čo mi je. Či je to vážne, či budem normálne chodiť, lyžovať. Vtedy mi už nebolo všetko jedno. Nasledoval rontgen a ďalšie vyšetrenia. Výsledkom bol pretrhnutý priečny väz v kolene. Nie je to koniec sveta, ale rozhodne nepoteší. Na nohu mi nasadili ortézu. Od členka až do pol stehna. A aby mi nebolo ľúto, že mi toho dali málo, dostala som aj pár francúzskych barlí, lieky proti bolesti a injekcie proti trombóze.

Bežný úraz na Vašej dovolenke

Keď som si myslela, že je po všetkom,prišlo na rad vyúčtovanie. Účet sa vyšplhal na 920 eur. Zamrazilo ma. Toľko peňazí som ani nemala na účte. Už som videla, ako so zranenou nohou bežím do banky, či ako si požičiavam od kamarátov. No dosť nepríjemná situácia. A to som mala „iba“ poškodené väzy v kolene. Čo keby sa mi stalo niečo horšie? Našťastie ma čakalo jedno veľké prekvapenie. Medzitým, ako ma vyšetrovali, pracovníčka kliniky sa spojila s mojou poisťovňou a vybavili potrebné formality.

Celoročné komplexné poistenie

Ja som už iba telefonicky potvrdila môj stav. Ostatné za mňa vykomunikovala poisťovňa. Žiadne účty, bločky, vymáhanie úhrady ošetrenia. Všetko hradila priamo poisťovňa. Bola to neuveriteľná pomoc. Mohla som sa sústrediť na to najdôležitejšie, moje liečenie.

Ďakujem mojej poisťovni za promptné a profesionálne zvládnutie tejto situácie a taktiež mojej finančnej poradkyni, ktorá mi pred odchodom do cudziny pripravila kompletné cestovné poistenie na mieru. Bez nich by som zvyšné dni výletu riešila iba financie. Takto som si mohla užiť aspoň taliansku kuchyňu a ochutnať vynikajúce vína, ktoré boli náplasťou na duši za predčasný koniec lyžovačky.

*článok je napísaný na základe skutočnej udalosti.

Čo by vás mohlo zaujímať: