Viete o zmene garantovaného úroku?

Životné poistenie od 1. januára 2014 čaká zmena!Ak si napríklad 30-ročný klient uzavrie kapitálové životné poistenie pre prípad smrti alebo dožitia na poistnú dobu 30 rokov s pravidelnými mesačnými platbami poistného 27,40 EUR do 31. decembra 2013, na konci poistnej doby dostane klient vyplatenú poistnú sumu 10 000 eur s technickou úrokovou mierou (TUM) 2,5%. Pri uzatvorení kapitálového životného poistenia po 1. januári 2014 dostane klient vyplatenú poistnú sumu LEN 9 240 EUR!

Národná banka Slovenska vydáva opatrenie, ktorým sa znižuje TUM z pôvodných 2,5% p. a. na 1,9% p. a.

To znamená, že v konečnom dôsledku prichádzame od nového roka o 760 EUR pri dodržaní celej doby splácania. Opakujem je to pri kapitálovom životnom poistení. A však existujú iné produkty, ktorými sa dá dobehnúť táto strata. No všetko záleží od toho koľko a akým spôsobom chcete investovať. Garancia sa nám znižuje naopak riziko je vždy. A práve riziko je potrebné diverzifikovať. S vyšším rizikom je spojený aj vyšší výnos. Rozdelenie peňazí do viacerých sporiacich produktov je tou najlepšou zvolenou alternatívou pre Vás. A od nového roka je to bez akejkoľvek debaty.

Niektoré finančné inštitúcie majú ešte pripravené posledné akcie využiť vyšší garantovaný úrok. Koniec roka sa blíži a tí, ktorí sa boja zmeny majú ešte možnosť tak urobiť.

Čo by vás mohlo zaujímať: