Kam investovať v náročných časoch?

Investovanie v súčasnosti už nie je výhradnou doménou milionárov a ďalších majetných ľudí. Investovať dnes môže prakticky každý.

Investície jednotlivých ľudí sa síce líšia v závislosti od množstva voľných peňazí, princíp je však vždy ten istý. Hlavnou úlohou investície je zhodnocovanie vložených peňazí či uchovanie ich hodnoty. Zarobené peniaze totiž vplyvom inflácie časom strácajú na svojej kúpnej sile. Investovanie vaše ťažko zarobené peniaze ochráni. V lepšom prípade pekne zhodnotí.

Kam však investovať? Do čoho vložiť svoje úspory? Na túto otázku si pokojne môžete odpovedať aj sami. Množstvo informácií nájdete na internete. Ak máte čas a chuť, pokojne sa môžete pustiť do samoštúdia. Jednoduchšie a bezpečnejšie je obrátiť sa na niekoho, kto sa investovaniu venuje profesionálne.

Investovať totiž nemusíte na vlastnú päsť. Máte možnosť využiť sprostredkovanie. Sprostredkovateľ zanalyzuje vašu situáciu, zistí vaše investičné preferencie, a navrhne vám primerané riešenia. Pri sprostredkovaní využívate rady skúsených ľudí či spoločností.

Fincentrum – spoľahlivé finančné sprostredkovanie

Fincentrum a. s. je pôvodom česká spoločnosť, ktorá dnes patrí medzi top 3 finančno-sprostredkovateľské spoločnosti na Slovensku. Fincentrum vám pomôže s investíciami do podielových fondov, akcií, komodít a ďalších finančných nástrojov. Pre konzervatívnych investorov sú pripravené dlhopisové podielové fondy, odvážnejší investori sa môžu pokúsiť zhodnotiť svoje peniaze napríklad v zlate.

Pri investovaní za pomoci nejakej spoločnosti je potrebné byť opatrní. Potrebné je obrátiť sa na veľkú a preverenú firmu, za ktorou stoja výsledky a tisícky spokojných klientov

Fincentrum je mladá dynamická firma, ktorá pravidelne získava ocenenia v rôznych spotrebiteľských anketách a testov. Spoločnosť je od augusta 2012 jediným slovenským členom Európskej federácie finančných poradcov a finančných sprostredkovateľov (FECIF).

Čo by vás mohlo zaujímať: