Kam sa oplatí investovať?

Chcete jednoduchú odpoveď? Tú tu nedostanete. Takáto odpoveď totiž neexistuje. Svet investovania je veľký a často aj zložitý. Bežný človek sa v ňom nemusí len tak ľahko zorientovať. To však nie prekážkou toho, aby ste sa zviezli na vlne rastu investičných nástrojov.

Pomocnú ruku vám s radosťou podá Fincentrum a. s. Fincentrum je finančno-poradenská spoločnosť, ktorá cez stovky svojich spolupracovníkov pomáha ľuďom robiť tie správne finančné rozhodnutia.

Možnosti investovania

Základnou, a zároveň najjednoduchšou formou investovania, sú podielové fondy. Už z názvu je zrejmé, že pri investovaní do týchto finančných nástrojov si kupujete podiel. Ide o podiel na zmesi ďalších finančných nástrojov.

Poznáme niekoľko druhov podielových fondov (podľa toho, čo zoskupujú). Najznámejšie sú:

  • akciové podielové fondy
  • dlhopisové podielové fondy
  • peňažné podielové fondy

S každým druhom podielového fondu je spojené iné riziko. Toto vám vysvetlí každý spolupracovník Fincentra. Pokiaľ nechcete ísť do vysokého rizika a uspokojíte sa s nízkym výnosom, bude vám odporučené investovať do dlhopisových podielových fondov. Dlhopisy sú s´vydávané štátmi a pri nich existuje iba minimálna šanca, že skrachujú.

Naproti tomu firmy, ktorých akcie sa ochodujú na burzách, sa do krachu dostávajú pravidelne. Pokiaľ sa však s takýmto rizikom dokáže vyrovnať, môžete očakávať zaujímavejší výnos ako v prípade dlhopisových fondov.

Peňažné fondy nakupujú menové páry. Tu máte šancu zarobiť na pohyboch svetových mien.

Finanční poradcovia spoločnosti Fincentrum a. s. veľmi dobre vedia, že investičnú stratégiu je potrebné ušiť klientovi na mieru. Pretože každý sme iný. Niekto sa rizika štíti, iný ho miluje.

Pokiaľ agent Fincentra narazí na odvážnejšieho klienta, môže mu odporučiť aj menej využívané investičné nástroje. Určite ste už počuli o investovaní do zlata či striebra. Investovanie do komodít v spolupráci s Fincentrom vôbec nie je zložité.

Čo by vás mohlo zaujímať: