Prečo vykurovať briketami a peletami?

Prečo vykurovať briketami a peletami

Mnohé domácnosti hľadajú ekologickejšie alternatívy vytápania. Drevo pomaly odchádza do úzadia. Plyn a elektrina sú drahé, preto je ich nutné kombinovať s lacnejším variantom. Dvere sa preto otvorili práve briketám a peletám, ktoré sú na svete čoraz populárnejšie.

Brikety idú ruka v ruke s výhodnými vlastnosťami:

Vytápanie s briketami je výhodné– Drevené brikety neprodukujú veľa popolu, majú vysokú výhrevnosť a môžete ich používať na všetky kotly a kozuby. Vďaka špeciálnym vlastnostiam brikety horia dlhodobo a rovnomerne.

Priateľské voči životnému prostrediu–Drevo pri spaľovaní vylučuje emisie. Čim viac vlhkosti obsahuje, tým viac zaťažuje prostredie.Dreveným briketami však životné prostredie ušetríte. Neprodukujú totiž veľké množstvo emisií a sú vyrábané z drevného odpadu – z pilín z nábytkárskeho priemyslu.

Cena – Vytápanie briketami a peletami je každopádne lacnejšie ako vytápanie na plyn či elektrinu a to až o celú jednu tretinu. Navyše cena v priebehu roka kolíše, preto sa vám oplatí nakúpiť zásobu brikiet v lete, kedy sú ceny najnižšie.

Vyprodukovaný popol – Skvelou správou je aj to, že popol, ktorý brikety a pelety vyprodukujú môžete zmiešať s kompostom a využiť ho ako prírodné hnojivo. Popol totiž obsahuje mnoho výživných látok a minerálov vhodných pre pôdu.

Manipulácia už nemôže byť jednoduchšia – Brikety sú naskladané v paletách. Nevyžadujú ani toľko miesta ako drevo a nebudete po nich musieť upratovať priestory. Nakupujete ich už v suchom stave, preto ich netreba ani sušiť na slnku ako vlhké drevo.

ako ušetriť na vykurovani

Vyskúšajte nočné brikety

Nočné brikety sú vyrábané z kôry stromov. Spoznáte ich podľa uhľovo čiernej farby. Vyznačujú sa špecifickými vlastnosťami – rovnomerne udržiavajú teplo a horia dlhšie ako klasické drevené brikety, vďaka čomu sú skvelou voľbou na noc, kedy sa vyhnete neustálemu dokladaniu.

Čo by vás mohlo zaujímať: