Začínajúci krypto investor – kde kúpiť Bitcoin a iné kryptomeny

bitcoin

Kryptomeny predstavujú pomerne rizikovú, no veľmi lákavú a perspektívnu investíciu, ktorá v súčasnosti ponúka jednu z najlepších možností zhodnotenia finančných prostriedkov.

Celý ekosystém kryptomien je však (nie len) pre začínajúcich investorov pomerne veľký a na orientovanie sa v ňom zložitý. Z pohľadu investora tu však našťastie platia niektoré investičné princípy rovnako, ako pri iných investíciách.

Základnou, najznámejšou a kapitalizáciou najväčšou kryptomenou je Bitcoin, ktorý pre začínajúceho investora predstavuje zrejme najbezpečnejšiu možnosť investície a oboznámenia sa s investovaním. Kúpiť Bitcoin navyše nemusíte celý, pretože je deliteľný rovnako ako euro a v tomto prípade konkrétne na 10 miliónov jednotiek Satosthi.

Kúpiť Bitcoin nie je jediným riešením investovania

Ak nechcete ostať len pri Bitcoine, môžete zvážiť investíciu aj do ostatných kryptomien, ktoré sú menej známe a ponúkajú potenciálne lepšie zhodnotenie ako Bitcoin. Pred výberom alternatívnej kryptomeny by ste si však vždy mali spraviť svoj vlastný prieskum.

Existujú tisícky kryptomien a ďalšie pribúdajú denno-denne, preto by ste si mali svoju investíciu starostlivo preveriť. Alternatívna kryptomena vás v prvom rade musí zaujať a to nie len peknou myšlienkou na papieri. Mala by ponúkať reálne využitie a skúsený tím, ktorý za ňou stojí. Tiež je výhodou ak má nejaké významné partnerstvá a v neposlednom rade sa nachádza v top 100-ke kryptomien z hľadiska kapitalizácie.

Svet kryptomien je ešte stále pomerne vo vývoji a tzv. v začiatkoch reálnej implementácie, preto je pre začiatočníka veľmi dôležitá informovanosť a opatrnosť.

Je potrebné byť opatrní a vyhýbať sa podvodom ako sú falošné webové stránky, alebo lákavým reklamám zaručujúcim zisk a pod. Začínajúci investor tiež ľahko podľahne emóciám ako sú strach z omeškania, alebo ak ho ovládnu pochybnosti a neistota, čo často vedie k nešťastným investičným rozhodnutiam. Vždy tak stavte na informovanosť a investuje len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Kde kúpiť bitcoin a iné kryptomeny?

Nákup a predaj kryptomien môžete zrealizovať sami prostredníctvom burzy, kde máte všetko pod svojou kontrolou, no to môže byť aj kameňom úrazu, hlavne v začiatkoch. Všetko totiž robíte na vlastnú päsť a na vlastnú zodpovednosť. Pohodlnejší môže byť nákup v niektorom z fyzických Bitcoinových automatov, kde je však zároveň vyšší transakčný poplatok, ako v prípade burzy.

Pre začínajúceho investora sa tak javí ako najlepšia možnosť kúpy a predaja kryptomien internetová zmenáreň, ktorá je pohodlná, bezpečná a nevyžaduje si vysoké transakčné poplatky. Kryptomenová zmenáreň funguje ako taký sprostredkovateľ, ktorý za vás predá alebo kúpi bitcoin či inú kryptomenu a odošle ju na vašu peňaženku bez ďalších starostí.

Na záver, ak sa teda rozhodnete stať kryptomenovým investorom, nechcite zbohatnúť z dňa na deň. Vyberte si kryptomeny ktorým veríte a investujte dlhodobo, buďte informovaní a nepodliehajte emóciám. S väčšou adaptáciou kryptomien a záujmom ľudí cena s určitosťou porastie.

Čo by vás mohlo zaujímať: