Ako dlho trvá vybavenie hypotéky?

dôchodky

Na začiatku ako začnete hypotéku vybavovať si musíte spraviť prieskum trhu v bankách. Príprava ponúk bánk a ich následné porovnanie Vám môže zabrať až 14 dní.

Ide tu hlavne o to, s koľkými bankami sa bude prieskum robiť a zároveň ako sa vyznáte pri vybavovaní hypotéky. Môže nastať situácia, že si nato netrúfate alebo to po čase vzdáte. Preto vznikol hypotekárny špecialista.

Stretnutie s ním, Vám potrvá približne 45 minút. Tam sa s ním na všetkom potrebnom dohodnete. Pri následnom stretnutí sa už budete radiť o výbere vhodného riešenia a banky.

Príprava dokladov, aby ste mohli žiadať o hypotéku na už konkrétnu nehnuteľnosť Vám zaberie približne jeden týždeň. Následne sa môže žiadať hypotéka na dom.

Čas od podania kompletnej žiadosti do banky až po posledné schválenie hypotéky sa môže líšiť podľa účelu vašej hypotéky a tiež aj od rýchlosti banky. Väčšinou sa to ale pohybuje medzi 48 hodinami a 5 dňami. Následné čerpanie hypotéky je závislé od toho ako spĺňate podmienky čerpania a tiež od zložitosti úverového prípadu.

Čo by vás mohlo zaujímať: