Prehľad 5 najlepších bánk a ich refinancovanie

Pripravili sme pre vás prehľad bánk, ktoré sú najsilnejšie na Slovenskom trhu. Vytvárajú exkluzívne podmienky pre svojich klientov a zároveň sú pripravené na hypotekárny boom.

Marec je už tradične obdobím, kedy banky prichádzajú s výhodnejšími podmienkami a rôznymi kampaňami na financovanie bývania. Tento rok sa vďaka novele zákona o úveroch na bývanie viac zameriavajú na refinancovanie hypoték a úverov ako na nové úvery. Aké podmienky jednotlivé banky ponúkajú?

UniCredit Bank

S najnižšou sadzbou na trh prichádza UniCredit Bank. Úvery poskytuje od  1,19%. To je však podmienené poistením úveru na 5 rokov. Výška úveru sa tak klientovi navýši o 3%. Bez poistenia začínajú sadzby na 1,69% pri 3-ročnej fixácii, resp. 1,89% pri fixácii na 5 rokov. Táto sadzba platí pre úvery nad 35 000 eur. Klienti s nižším úverom dostávajú automaticky prirážku 0,2%. Všetky refinančné úvery sú bez poplatku za poskytnutie. Banka klientom preplatí náklady za vklad záložného práva na katastri, ak sa rozhodnú pre úver s poistením. Ak sa rozhodnú využiť celý balík služieb (otvorenie bežného účtu, poistenie úveru, poistenie nehnuteľnosti a domácnosti, kreditnú kartu), banka preplatí náklady na znalecký posudok do výšky 150 eur.

Všeobecná úverová banka

VÚB ponúka pri 3 a 4-ročnej fixácii úrok 1,49% a pri 5 a 6-ročnej 1,69%. Výhodnou pre konzervatívnych klientov môže byť fixácia na 10 rokov so sadzbou 2,29%. Sadzba je už znížená o príspevok banky vo výške 1%, ktorý je však podmienený vernosťou klienta. To znamená, že v prípade predčasného splatenia pred koncom fixácie bude rozdiel medzi štandardnými splátkami bez príspevku a splátkami s príspevkom zahrnutý do dlžnej sumy predčasného splatenia. V prípade mimoriadnej splátky nad rámec platnej legislatívy o tento príspevok klient príde a úroková sadzba sa zvýši o 1%. Poplatok za poskytnutie je 0,8% z výšky úveru.

ČSOB

V ČSOB začínajú sadzby na 1,70% pri fixácii na 3 roky a 1,95% na 5 rokov. Jedinou podmienkou je okrem využívania bežného účtu, poistenie nehnuteľnosti v ČSOB poisťovni. Klienti získajú úver bez poplatku za poskytnutie a takisto aj 100% zľavu za interné ocenenie nehnuteľnosti. Výhodou je možnosť realizácie mimoriadnych splátok cez SmartBanking každý mesiac do výšky 1,5% zostatku istiny.

Tatra banka

Tatra banka aj naďalej pokračuje v kampani zo začiatku februára. Klient sa sami rozhodnú, ktorú zľavu si vyberú – zníženie úrokovej sadzby o 0,2% alebo odpustenie prvej splátky. Úrokové sadzby po zľave sú nastavené na 1,75% pri trojročnom fixe. Všetky úvery sú bez poplatku za poskytnutie. V prípade, ak klienti nemajú znalecký posudok, banka ho vypracuje za poplatok 100 eur.

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa ponúka klientom pri refinancovaní len 5-ročnú fixáciu s úrokovou sadzbou s poistením od 1,79%, bez poistenia od 1,99%. Výhodou je odpustenie poplatku za poskytnutie úveru a preplatenie poplatkov za kataster a znalecký posudok.

Čo by vás mohlo zaujímať: